Субота, 04.07.2020, 20:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Апостолівський районний ліцей-інтернат

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вік сайту
Форма входу
Головна » 2012 » Квітень » 11 » Науково-практична конференція" Задатки, здібності, обдарованість"
00:24
Науково-практична конференція" Задатки, здібності, обдарованість"
Сьогодні, 10 квітня 2012 р. в Апостолівському районному ліцеї-інтернаті пройшла науково-практична конференція " Задатки, здібності, обдарованість".

Підготувала конференцію творча група : Н.О. Свиридюк, Чорноус І.В., Скупинська В.С., Острійчук Ю.О.
Свиридюк Наталя Олексіївна відкрила конференцію важливим питанням: "Здібності- це біологічне чи соціологічне явище?"
З дискусією учителів на цю тему і розпочалася конференція.

Здібності — індивідуально стійкі властивості людини, що визначають її успіхи в різних видах діяльності. Здібності — це потенційні можливості, що виявляються в діяльності, яка не може існувати без них.

Виділяють:

  • загальні здібності, які включають, ті якими визначаються успіхи людини в видах основної діяльності;
  • спеціальні здібності, які сприяють успіхам людини в специфічних видах діяльності.

Важливим фактором розвитку здібностей є стійкі спеціальні інтереси до вивчення змісту якоїсь галузі людської діяльності.

Найчастіше виділяють такі види здібностей:


Продовжила конференцію своїм виступом на тему "Обдарованість" Острійчук Ю.О.
Обдарованість — поняття загальної психології; високий рівень задатків, схильностей. Обдарованість є результатом і свідченням високого рівня інтелектуального розвитку індивіда.

Існує загальна і спеціальна обдарованість.

Розрізняють обдарованість технічну, наукову (зокрема математичну), музичну, поетичну, художню, артистичну та ін. Вищими рівнями обдарованості є талант і геніальність.

Оскільки обдарованість виявляється у конкретних психічних процесах, розрізняють моторну, сенсорну, перцептивну, інтелектуальну обдарованість тощо.

Антинауковими є фаталістичні погляди на обдарованість як на властивість, що нібито притаманна лише деяким «обраним» індивідам.

Для психології важливими є розробка теорії обдарованості як цілісного і системного вияву особистості, а також вивчення особливостей реалізації обдарованості у різні вікові періоди життєдіяльності людини, її індивідуальних відмінностей.

Обдарованість є сплавом природженого і набутого індивідом. Людина — істота соціальна, її психіка як цілісне утворення опосередкована трудовою діяльністю, вихованням, спілкуванням з іншими. Усі ці соціальні фактори мають вирішальний вплив на формування і яскраві вияви обдарованості особистості.

Закінчила обговорення теми Чорноус Інна Володимирівна виступом "Художні здібності людини"

Геніальність.— це найвищий рівень розвитку здібностей, який визначає появу творів, що мають історичне значення в житті суспільства, засвідчують нову епоху в розвитку культури.

Що ж до проблеми художніх здібностей, то вона пов'язана з питанням природної обдарованості людини. Більше того, талант є безпосереднім результатом наявності певних нахилів до художньої діяльності. У 40-і роки відомий мистецтвознавець Б. Теплов запропонував тезу.-«Здібності — це задаток у розвитку» 12. Щоправда, пізніше він відмовився від цієї думки і дійшов висновку, що «природженими можуть бути лише анатомо-фізіологічні особливості, тобто задатки». Щодо здібностей, то вони не мають елемента природженості, а є завжди результатом розвитку.

На нашу думку, визначаючи існування природжених задатків, не слід переоцінювати їхньої ролі.Переглядів: 1211 | Додав: Jooma | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук по сайту
Календар
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друк сторінки
Глобус відвідувань
Корисні сайти

Copyright MyCorp © 2020